Samojezdne zacieraczki do betonu – najwyższa wydajność, najlepszy komfort

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Do zacierania betonu stosuje się nowoczesne zacieraczki do betonu. To urządzenia, dzięki którym można zatrzeć beton szybko, skutecznie i dodatkowo wygodnie, ponieważ w sprzedaży dostępne są również urządzenia samojezdne, które najlepiej nadają się do dużych przestrzeni wylanych betonem.
Zacieraczki do betonu są przeznaczone do mechanicznego zacierania i wygładzania nawierzchni betonowych, a także mogą być używane do wcierania materiałów utwardzających. Zacieranie powinno prowadzić się w fazie wilgotnego betonu, gdy nie jest on jeszcze całkowicie wyschnięty.
W miejscach, gdzie posadzka ma dużą powierzchnię, stosuje się najczęściej dwuwirnikowe i samojezdne zacieraczki do betonu, które prowadzone są przez pracownika siedzącego na krzesełku na urządzeniu. Dzięki tego rodzaju urządzeniom można uzyskać optymalną równość posadzki bez konieczności przeznaczania na ten cel dużej ilości czasu.
Samojezdne i dwuwirnikowe zacieraczki do betonu wyposażane są w:

stalowe ramy, które gwarantują najwyższą sztywność konstrukcji tego rodzaju

małogabarytowe silniki o wysokiej mocy

fotele z możliwością regulacji

pojemne zbiorniki paliwa pozwalające na pracę przez nawet 2,5 godziny bez przerwy

reflektory do pracy w przestrzeniach niedoświetlonych

czujniki zacieraczek dla optymalnej pracy i bezpieczeństwa

specjalne tarcze, czyli dyski do wstępnego zacierania oraz nasadki, czyli łopatki do dokładnego zacierania posadzek – elementy te można wymieniać

specjalne układy sterowania pozwalające na łatwą obsługę całego urządzenia

Producenci oferują samojezdne zacieraczki do betonu w wielu różnych wariantach, dlatego też można dopasować je indywidualnie do danego zadania. Również urządzenia te posiadają wymienne tarcze i łopatki, dlatego też można zmodyfikować je również pod tym względem.
Z zacieraczkami dostępnymi w sprzedaży można zapoznać się na stronach producentów i dystrybutorów. Ceny zależne są od marki i modelu zacieraczki. Zwykle zacieraczki samojezdne do koszt od około 18 do ponad 30 tysięcy złotych.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy